| anonim_4396 a întrebat:

Credeți că dacă Tolkien mai trăia câțiva ani, ar fi terminat de scris sequelul de la Stapanul Inelelor?

2 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Care sequel? Eu nu știu să fi avut în plan să facă un sequel.
Prequel a vrut, în afară de Hobbitul, a scris mai multe povestiri.

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Povesti neterminate

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Astea sunt prequel, conțin povestiri a căror acțiune se întâmplă înainte de acțiunea din Stăpânul inelelor, unele cu mii de ani.Sunt bune de citit, îți faci o idee mai amplă asupra lumii create de Tolkien.

| ReddY25 a răspuns:

Probabil că da