| Palorma a întrebat:

Cum ar trebui sa comentez un fragment dintr-o carte? Imi puteti da câteva exemple

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

La școală ai mai făcut așa ceva sau e prima dată, tu fiind un extraterestru?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Cine spune că ar trebui într-un anume fel? Nu există o anume trebuință de acest tip.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ar trebuii sa comentezi numai in limba română, nu ai vrea sa faci o fractură de limbă germanălaughing

| Lukasssz a răspuns:

Te referi ca la ora de lb. romana? Daca da atunci trebuie sa urmezi structura asta :incepi cu "in opinia mea " sau "dupa parerea mea", continui cu "in primul rand" si "in al doilea rand" si concluzia(adica finalul) cu "in concluzie".

| TheStrategist a răspuns:

Nu trebuie să fie într-un anume fel, tu alegi cum comentezi fragmentul.