| Lolkkk a întrebat:

Cum as putea sa ma pregătesc pentru examen?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invatand 2-4 ore pe zi, inclusiv sambata si duminica cate 8-10 ore, ca ai multe ore libere la dispozitie.

Evident ca trebuie sa dormi orele de noapte: culcarea la 10 seara si scularea la 6 dimineata, dupa care te apuci de invatat, fiindca o minte odihnita asimileaza de 2-3 ori mai multa materie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să îți faci fițuici.

| Frank51 a răspuns:

Daca este un examen banal îți scrii pe o foaie subiectele importante, și apoi le copiezi pe foaia de examen, depinde cât de mult îți place materia, poate ești dispus să înveți.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invatand. Succes!