| anonim_4396 a întrebat:

Neata, ma pregatesc si eu de un examen la mate in toamna, dar nu prea ma pot concentra si sa fiu cu capul acolo.voi ce tehnici folositi? este cineva care ar putea sa ma ajute eventual si cu niste explicatii? multumesc

1 răspuns:
| xesusn a răspuns:

Incearca sa te concentrezi, exerseaza acasa cate putin cate putin.Sa ai minte ideea ca trebuie sa il iei.Lasa deoparte toate gandurile de la distractie si alte activitati, emotiile incearca sa le indepartezi si totul o sa fie bine. Daca te pregatesti de examen studieaza acasa, in ziua cand il dai sa fi odihnit bine, cu mintea clara si totul va fi bine
Bafta