| 4n0nim a întrebat:

Cum se pune caciulita la " a" pentru limba franceza? Pe care taste trebuie sa apas?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai  si â in Symbol, intri prin Insert/Symbol/ More Symbols, dai clic pe ea si apoi Insert.

| alexutzaioana a răspuns (pentru Ioandelasal):

Sau poate sa dea pur si simplu Shortcut Key

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Cel mai simplu e prin alt+131. Iese asa: â.

Răspuns utilizator avertizat
| Robin0744 a răspuns:

Alt+131 de la tastaura numerică = â
ca la âout (august). Dar se poate seta maparea franceză a tastaturii. În mapare românească este tasta \.

| Pozitivciik a răspuns:

äÁáÄąăãäåáâàÃÂÁÄÅÀàá
Copie de aicea c eu nu stiu cum sati lamures dca stii word apoi in simboluri daca ai \windovs 7 apoi automat dupa ce pui apostrof fara a apasa space apoi se pune pe litera care o tastezi si etc...
Succes!