| AvalohAlyn a întrebat:

Cum se recunoaste o carte buna si frumoasa?

2 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Depinde de gusturile fiecăruia.

| oprescudorin11 a răspuns:

Ca sa recunosti o carte buna si frumoasa?
Pentru cine?
Pentru tine? Sau pentru altii? Inainte sau dupa ce ai citit-o?
Te referi la frumusetile adevarate? Alea sunt consacrate deja.
Trebuie sa indeplinesti cateva conditii ca sa stii regulile frumusetii! Caci exista reguli!
Aceste reguli le poti afla citind cu rabdare cateva carti consacrate de milenii.
Trebuie sa afli regulile, apoi iti vei putea alege si din cartile noi, acel ceva ce corespunde.Dar te asigur, ca frumusetea are reguli bine stabilite in arta, in general. Daca nu te ajuta profesorii, te ajuta intuitia.
In mod sigur, poti si fara reguli sa stii ce-ti place si ce nu!
O fata frumoasa cum o declari frumoasa sau buna?
Asa este si cu literatura.