| anonim_4396 a întrebat:

Cum vi-se pare lucrarea lui Dan Brown - Codul lui Davinci?

7 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Nu am citit cartea dar am vazut filmul si nu mi s-a parut ceva deosebit.

| TheStrategist a răspuns (pentru Lioana):

Cartea este mai interesantă decât filmul, părerea mea. În carte totul e explicat în detaliu.

| zilog a răspuns:

O prostie

| TheStrategist a răspuns (pentru zilog):

De ce consideri că este o prostie? Din orice carte avem lucruri de învățat.

| dinaprilie a răspuns:

Conforma cu realitatea!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Fascinantă.

De fapt toate lucrările ( cărțile ) lui Dan Brown mi se par fascinante. Nu mi se pare deloc ciudat că după apariția lor pe piață, teoriile conspirationale practic au exploatat happy ( luat amploare ).
Unul dintre autorii mei preferați.

| ChryChrus a răspuns:

Nelson DeMille spune tot:Opera unui geniu. Dan Brown e unul dintre cei mai buni, cei mai inteligenti scriitori. Oricum oricat de bun ar fi, ca opera de fictiune, o mare parte din elemente sunt inventate, iar unele fapte sunt modificate pentru a sustine intriga si a-l face pe cititor sa intoarca pagina dupa pagina.