| GeorgeVeteranu a întrebat:

Dati-mi exemple de carti cu 290-300 pagini! Repede!

5 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă ai fi spus "Vă rog!" în loc de "Repede!" ai fi fost ajutat până acum!

| gabicoo a răspuns:

Cartea de telefoane.
laughing

| corneljipa a răspuns:

Multe romane ale clasicilor romani, mai ales cele in doua volume ca "Morometii" si "Ion", au peste 290 de pagini. Fara nicio gluma, si cartea actuala a lui Andrei Ciobanu, "... Ramona:, cu o acadea pe coperta, are 527 de pagini.

| Alexiaaas a răspuns:

Bună,îți recomand niște cărți pe care le-am citit și pe care le ador(se încadrează in nr de pagini): "Inima de cerneala", "Minunea", "Copacul minciunilor" și"Vânătorii de cărți "! Sper ca te-am ajutat!