| energia a întrebat:

Care sunt cele mai eficiente metode de a invata repede si eficient limbi straine? As dori daca puteti sa imi dati exemple din propria experienta. (site-uri sau carti etc.)

2 răspunsuri:
| Dante30 a răspuns:

Cam ce ti-a recomandat @ Dan193, dar ar mai fi si Duolingo.
Are aplicatie pe telefon cat si site ca atare.
Cel mai bun mod de a practica o limba straina si a o invata este conversatia cu altcineva ce vorbeste fluent/decent acea limba, asta ti-o pot spune si din experienta personala.

| Dan193 a răspuns:

Ca sa inveti o limba straina repede si eficient ti-ar trebui sa iei cursuri intensive si intr-un an vei sti sa citesti, sa scrii, sa vorbesti. Mult mai rapid ca metodele obisnuite: scoala si seriale online.