| anonim_4396 a întrebat:

E bine sa citești psihiatrie clinica în general cum vreau sa citesc eu o lucrare? Afli lucruri utile si inedite despre creier/minte?
Voi cei ce ați facut-o deja ce lucrare ați ales?
Întrebarea asta din urma ma intereseaza

Răspuns Câştigător
| minrest a răspuns:

Da, e bine sa citesti psihiatrie; e poate cea mai buna investitie. Tocmai citind psihiatrie afli lucruri inedite si utile despre minte; este domeniul care se ocupa cu mintea. Eu am ales pentru inceput Tratat de Psihiatrie; e alegerea naturala; din cand in cand se publica o culegere culegere cu starea cercetarii la zi, in fiecare cultura, facuta de cercetatorii la varf in fiecare subdomeniu al Psihiatriei, si se numeste Tratat. Dar dupa tratat am citit cateva alte lucrari. Tu poti foarte bine sa incepi cu cartea pe care o ai; dar citeste-o odata, ca esti de poveste cu repetarea aceleiasi intrebari.