| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa citesc manualul de Psihiatrie scris de Prof Dr.Dan Prelipceanu? Sau e mai bine sa citești psihologie?

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Daca ai intrebat de 20 de ori asta, ti-a luat cel putin 40 de minute, intrebari complementare, daca au fost 50 in ultimele saptamani, inca doua ore, (stiu, au fost mai multe), verificare, citire raspunsuri, alte activitati conexe inca 4 ore; cu tot efortul asta citeai cartea si stiai din proprie experienta daca valoreaza ceva. Citeam si noi, astia care iti tot raspundem, cate un articol stiintific fiecare.

| randomuser009 a răspuns:

Merita psihiatria(eu asta as alege, din cele 2),:
https://archive.org/......3/mode/2up
poti da ctrl f daca apesi pe pagina, online, si astfel poti cauta ce cuvant vrei, e bun pana ce vine cartea aceea.