| Dutza2001 a întrebat:

Este necesar să citim multe cărți?

Răspuns Câştigător
| shumaher a răspuns:

Trebuie sa citim carti deoarece ele ne deschid mintea, ne imbogatesc vocabularul, dar mai ales ne antreneaza mintea! In cazul in care ti se cere la scoala sa citesti o anumita carte fii sigur ca nu e degeaba, ci te ajuta mult la examene, teste sau alte domenii sau activitati pe care le practici! Incearca Sa gasesti niste carti care sa iti placa si sa te intereseze! Sper sa te ajute sfatul meu!

4 răspunsuri:
| Emanuel_Ciudin_1998 a răspuns:

Nu neaparat multe dar trebuie deoarece iti imbunatatesc vocabularul.

| Dodgge a răspuns:

Da este necesar, pentru ca iti stimuleaza imaginatia si felul de a gandi, precum si vocabularul.

| Teardrop a răspuns:

Nope. E o activitate ca oricare alta, şi nimeni nu te poate obliga s-o faci, aşa cum nimeni nu te poate obliga să joci football, sau basket sau volley, sau să fi gamer, sau să faci tumbe.

| rapp2020 a răspuns:

Da iti formezi, un vocabular mai complex, inveti cum sa scrii corect cum sa te exprimi.