| MonsterGirlblablabla a întrebat:

Hei! FUNDA!
Vreau sa va intreb pe cei care sunte-ti pasionati de lectura sau pe cei care din "greseala " ati citi cateva carti romanesti sau straine in care se vorbea despre lesbianism sau homosexualitate sau in care personajele ar fi fost sau autorul ar fi vorbit prin carte depre asta. Dati-mi si mie numele. Chiar as vrea sa aflu.
App am auzit un ar fi fost Eminescu gay e adervarat?laughing de la ce opere ale sale s-ar fi tradus ca e? Multumesc mult celor care o sa imi dea un raspuns FUNDA!

3 răspunsuri:
| Disharmony a răspuns:

Mă, Eminescu are o grămadă de labe despre gagică-sa, despre iubirea lui faţă de ea. N-avea cum să fi fost gay.

| Cho a răspuns:

Eminescu nu a fost. Sunt doar prostii. Am citi asa ceva, dar din pacate, nu i-am retinut numele.

| allex20n a răspuns:

Eu nu am auzit asa ceva despre Eminescu, sunt niste prostii nascocite de unii, nu e adevarat.
nu am citit asa ceva.