| gaming a întrebat:

Salut.am o intrebare."Ce parere aveti despre (Homosexualitate si Lesbianism)?

28 răspunsuri:
| Urzi23 a răspuns:

Mai frate dar deja m-am lehametit apare cam des la religie acest subiect.Nu puteai sa il pui la D/S sau pa T/A
Homosexualitatea este o boala si se poate remedia :in mama china in 12 sedinte ies mielusei si toti devin cei mai buni familisti. Sedinta consta in socuri electrice, la fel ii vindeca medicina traditionala si pe bolnavii de internet dar sunt necesare doar 8 sedinte si se lecuiesc

| florinmsp a răspuns (pentru Urzi23):

Si de ce ar trebuie ca cineva sa se schimbe pentru necunosctuti? Sa fim toti la fel? Fiecare face ce vrea cu viata lui si nu avem dreptul sa criticam pe nimeni.

| gaming explică (pentru Urzi23):

De unde stii tu ca socurile electrice nu poate de cat sa ii excitee laughing

| EmaS a răspuns:

Am o parere foarte proasta.

Răspuns utilizator avertizat
| gaming explică (pentru the2k):

Eu nu am nici o parere proasta fata de comunitatea LGBT.ii sustin si am pus intrebarea sa vad alte persoane ce parere au despre ei. buna sau rea.

| CristiAndrei a răspuns (pentru EmaS):

Parca in biblie scria sa va iubiti toti semenii indiferent ca e homalau, negru sau chinez

| EmaS a răspuns (pentru CristiAndrei):

Eu ii iubesc si doresc sa se lase de pacatul lor si sa vina la mantuire!

| Paulla a răspuns:

N-am o părere anume, îmi e tot aia dacă X e homosexual, heterosexual sau bisexual, nu-mi afectează părerea pe care o am despre el.

| alexandra2859 a răspuns:

Atata timp cat nu deranjeaza pe nimeni sunt liberi/libere sa faca ce vrea...

| Polaris a răspuns:

Ei nu e oameni, e scursuri la Iadul veniți la Pământu' să pângărește.

| gaming explică (pentru Polaris):

Mai Polaris tu crezi ca Gay sau Lesbiencele nu au Dumnezeu?

| RAY a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce vrea cu viata lui e libertatea fiecaruia dintre noi sa alegem ce vrem in viata sa fim, mai ales ca in natura e ceva normal

Răspuns utilizator avertizat
| Zeflemitoarea a răspuns:

Atâta timp cât nu mă deranjează cu nimic, nu am nici o problemă cu ei.

| gaming explică:

Eu am o pare-re foarte buna

| gaming explică:

laughing hhh ce comic esti mai chinezule.bagale tu, si dupa aia imi zici cum afost si fac si eu ok? laughing

| Urzi23 a răspuns (pentru gaming):

Mai bine te duci la niste cursuri de calificare inveti si tu o meserie mai pe puterile tale :frizer, instalator, timplar, zugrav Sfatul meu nu mai sta pe net toata ziua ca ajungi dependent si te duc ai tai la tratament in china rolling on the floor =socuri electrice si in numai 8 sedinte te faci om de treaba.

| gaming explică (pentru Urzi23):

Mai pisicuta sti ceva eu am pus o intrebare vrei sa raspunzi.bine.nu vrei.si mai bine! si du-te la chinezi sa iti faca socuri electrice ca vad ca nu ai minte, tu esti o persoana din jumatatea de romani care nu accepta comunitatea LGBT, si nu am nevoie de asa oameni inculti hai JET phbbbbt

| Alison11 a răspuns:

Cred ca doar se pacalesc e ei nu ai cum sa vrei cu sa fii cu cineva de acelasi sex, poate doar se iubesc ca frati sau prieteni dar nu cred ca chiar au atractie sexuala fata de acela, omul e facut sa fie atras de sexul opus nu?

| CristiAndrei a răspuns (pentru Alison11):

Sunt dereglari hormonale pe care le au din nastere sau din adolescenta, nu e vina lor ca sunt asa...

| EmaS a răspuns (pentru CristiAndrei):

Biblia spune ca este vorba de boala pacatului.,, Din pricina aceasta, Dumnezeu i-a lăsat în voia unor patimi scârboase; căci femeile lor au schimbat întrebuinţarea firească a lor în una care este împotriva firii;
Lev 18.22-23; Efes 5.12;
27 tot astfel, şi bărbaţii au părăsit întrebuinţarea firească a femeii, s-au aprins în poftele lor unii pentru alţii, au săvârşit parte bărbătească cu parte bărbătească lucruri scârboase şi au primit în ei înşişi plata cuvenită pentru rătăcirea lor.
28 Fiindcă n-au căutat să păstreze pe Dumnezeu în cunoştinţa lor, Dumnezeu i-a lăsat în voia minţii lor blestemate, ca să facă lucruri neîngăduite.,,

| gaming explică (pentru EmaS):

Emas.Biblia spune multe.(iubirea e pacat eu nu cred ca e pacat sa iubesti un barbat, homosexualitatea si lesbianismul a fost de cand s-a creat lumea sa zicem, daca asta simte un barbat cu un barbat-femeie cu femeie.asta ee iubire la fel ca un barbat si o femeie.cine intelege, intelege cine nu! nu daca stai sa te ei dupa religie sunt multee prostii facute.Sunt multe religii care au accepat comunitatea LGBT dar a noastra nu ca e cea mai credincioasa. daca intrebi pe unu nici Tatal nostru nu il stie las-o balta.

| EmaS a răspuns (pentru gaming):

Dar Dumnezeu i-a nimicit pentru ca practicau aceste pacate.

| gaming explică (pentru EmaS):

Te gandesti la Sodomo si Gomora mai documenteazate.

| gaming explică (pentru Alison11):

Documenteazate alison11