| Sketch2 a întrebat:

Hei, mereu mi-am dorit sa scriu o carte dar nu stiu despre ce, n-am inspiratie.Nu stiu despre ce sa scriu, despre cine (personaje), si un inceput. Deci, cine imi zice si mie despre ce sa scriu, niste personaje (daca vreti si o descriere a personajelor) sau macar o introducere?

2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

O carte trebuie sa o scrii tu singur. Nu sa iti zica cineva despre ce sa scrii.

| Jolenne a răspuns:

Nu așa se scrie o carte! Trebuie s-o scrii cu ideile tale și cu ajutorul imaginației tale... Păi noi îți dăm idei și tu doar le pui pe pagină? Nu așa se începe în acest domeniu...
*Dar cel mai important - ai stofă de scriitor?