| BadAngel3 a întrebat:

daca vreau sa scriu la o carte, cum ar fi cel mai bine sa povestesc, din perspectiva autorului sau din perspectiva a unui singur sau a mai multor personaje?
Da, probabil ca o sa considerati asta o intrebare tampita, dar chiar as avea nevoie de un mic sfat.
Adica, mie una imi place mai mult cum suna din perspectiva personajelor.

2 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Cum vrei tu,, esti creatorul/creatoarea

| justanotheruser99 a răspuns:

Tu ai puterea asupra personajelor ai a acțiunii pe care o scrii.
Vrei sa fie o carte subiectivă? Dă-i drumul! Nimeni nu te oprește. Daca nu îți place cum iese, continua sa încerci, intr-un final vei reuși.
Mult succes!