| MadalinGGG a întrebat:

Am avut azi evaluarea naționala la romană, am scris pe ciorna pastelul și ca fraierul am tăiat o și am scris pe foaia de examen LIRIC argumentarea! Câte puncte iau? Din 16
Ma gândesc ca iau cv având in vedere ca e tot liric, doar ca diferă definita, dar ca și trăsături sunt tot cam așa...

1 răspuns:
| T2LS a răspuns:

Nu cred că mai ai nevoie de răspuns, dar fiindcă tot am fost solicitat să răspund, pot să-ți dau un sfat: la bacalaureat, sau examenele tale viitoare, nu mai fă astfel de greșeli pentru că lucrarea poate fi anulată. Deseori definiția este exact de unde reiese ceea ce va urma să scrii despre un gen literar anume, așa că dacă începi prost cu începutul nu vei termina bine.