| Myha06 a întrebat:

Hei, TPU! Am inceput sa scriu si eu o poveste pe wattpad. Imi spuneti va rog, ce pareri aveti? Ce ar trebui sa imbunatatesc? Si cum fac sa strang mai multi cititori, mai multe voturi si comentarii?
http://www.wattpad.com/story/24349754-instinctul

1 răspuns:
| NiculaLoredanaAndreea a răspuns:

Din punct de vedere gramatical, ai cateva greseli de ortografie. Data viitoare, inainte sa publici partea, ar trebui sa il editezi si sa verifici de 3-4 ori ce ai scris. Ah, si nu mai scrie cu ''fata'', pare de cocalari si pitipoance (replica lui Cami).
Anyway, sa trecem la partea povestii. Totul a foat prea brusc, prea dramatic.Totul a venit ca un boom!, dintr-o data, si prea repede, stii? Trebuia sa mentii totul normal, la inceput, si dupa sa revii cu suspansul, pentru a castiga urmaritori mai multi.Mai multa descriere, sa fie egal cu dialogul. Folosesti prea mult dialog si devine suparator. Ah, si partea cu Zack, nu stiu, prea dintr'o data se cearta si dupa hopa merg impreuna. Ar trebui sa o iei mai incet, nu sa pui totul dintr'o data, stii?
Ca sa fie mai multi cititori, incearca sa pui noul capitol pe la ora 1-2 dupa-amiaza, si voturile si comentariile vor fi lasate doar daca vor aprecia povestea happy