| DenisaGheorghe a întrebat:

Hei, TPU! Îmi poate spune cineva 1-2 personaje din cărți care practică magie albă (benefică) și 1-2 personaje din cărți care practică magie neagră (malefică)?

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Singurul personaj care mi s-a parut ca 'practica' magie alba este Maskin (printul) din Idiotul de F.M.Dostoievskii.Restul personajelor din orice alta carte citita (pozitive sau negative -considerate), cred ca practica (fara sa realizeze macar ), magie neagra, oricat de frumoase ar putea parea.

1 răspuns:
| Teardrop a răspuns:

"Magia nu e bună sau rea. Acestea două sunt doar în inimle oamenilor."

Merlin BBC