| xNuiiDeTiinex a întrebat:

Hei TPU, trebuia sa citesc pentru maine cartea "Morometii", de Marin Preda, dar nu am gasit-o. Asa ca m-am gandit sa ma uit la film si sa citesc si rezumatul. Insa este o problema. Filmul este diferit de rezumat. In rezumat scrie ca Catrina o sa se desparta de Ilie, si ca ea o sa locuiasca in alta parte si-o sa se imbolnaveasca. Dar in film cei doi nu se despart. Pana la urma, cum este povestea? Cum scrie in rezumat, sau cum este filmul? Dau funda :*

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filmul este facut dupa primul volum, nu si al doilea, ce ai auzit tu. se intampla in volumul 2. Eu zic ca se merita sa citesti cartea, eu am citit-o intr-a 12-a si pot spune ca e cea mai tare carte pentru bac!

| xNuiiDeTiinex explică (pentru anonim_4396):

Dar eu n'am cum sa fac rost de carte. nu o gasesc, ca vreau s'o citesc...

| Doctorfishadi a răspuns:

Cel mai bine cauti comentariul, este mult mai scurt si la obiect!

| User26 a răspuns:

Dupa spusele colegilor mei si a profesoarei mele de romana, este un film realiat foarte bine si nu sunt mari diferente dintre el si carte.Deci cred ca ar fi ok.

| Andrei_Stan_1999 a răspuns:

Povestea reala e cea ca a rezumatului.Am intrebat-o si pe mami(care a citit ff multe carti inclusiv asta)si a zzis ca se desparte