| alexandra123sfintescu a întrebat:

Buna! As vrea sa stiu daca filmul Morometii se aseamana cu cartea scrisa de Marin Preda,, Morometii". Stiu ca in carti sunt scrise mai multe amanunte, dar per total vreau sa stiu daca mi-a fost spus sa citesc cartea, pot in schimb sa vad filmul si sa fie cam acelasi lucru. Va multumesc!

2 răspunsuri:
| blackann a răspuns:

Nu chiar. in film nu sunt anumite detalii despre care poti fii intrebata in examene. O spun din proprie experienta. Succes!

| Alexfiru10 a răspuns:

Da este cam același lucru ca în carte