| xNuiiDeTiinex a întrebat:

Hei TPU, trebuia sa citesc pentru maine cartea "Morometii" de Marin Preda, dar nu am gasit-o. Asa ca m-am gandit sa ma uit la film si sa citesc si rezumatul. Insa este o problema. Filmul este diferit de rezumat. In rezumat scrie ca Catrina o sa se desparta de Ilie, si ca ea o sa locuiasca in alta parte si-o sa se imbolnaveasca. Dar in film cei doi nu se despart. Pana la urma, cum este povestea? Cum scrie in rezumat, sau cum este filmul? Dau funda :*

1 răspuns:
| JustRoxanne a răspuns:

Catrina si Ilie Moromete se despart in volumul 2 din Morometii, iar filmul prezinta numai volumul 1. Pentru bac avem de citit numai volumul 1, asa ca e ok daca ai vazut filmulwinking