| Den30 a întrebat:

Heii! Ce carti interesante imi recomandati sa citesc in aceasta vacanta? [p.s imi plac cartile cu detectivi,crime. fantome...]creappy things rolling on the floor Dar imi plac si cartile ca..."Daca as ramane", Sub aceeasi stea". Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Ai putea citi cartile din seria lui Tess Geristen. Sunt foarte bune, politiste.

| PinkPanther001 a răspuns:

Sherlock Holmes, The Complete Stories, de Sir Arthur Conan Doyle
The Expats, de Chris Pavone
The Silkworm, de Robert Galbraith
Trilogia Divergent-Veronica Roth
Destine la limite-Katie McGarry

| Den30 explică:

Apropo...a citit cineva o carte scrisa de Stephen King? [cineva mi-a recomandat cartile lui]

| LorenaEla a răspuns:

Daca vrei ceva cu detectivi eu ti-as recomanda Ecouri de dincolo de moarte de John Theorin sau Printesa gheturilor de Camilla Lackberg

| BiancaDumitriu a răspuns:

Bună!
Eu îți recomand :
- Detectivul (de ARTHUR HAILEY)
- Câinele Fantomă ( Patrick Modiano)
- Ucigașul din mine ( Jim Thompson)
- Omul Negru ( Richard Morgan )
Citeștele pe astea mai întâi. laughing

| Boo_Bubu_2001 a răspuns:

Pai... Academia vampirilor, toata seria, a lui Richelle Mead, Inger si demon de Brown, Vampirii din Mongarville dar nu mai stiu de cine e scris rolling on the floor, Suge-o Ramona, Twilight – Stephanie Mayer sunt mai dragute cartile decat filmul, Magie de doi bani de Kelley Armstrong, Nascuta la miezul noptii de C.C. Hunter, Cercul secret de L.J.Smith am primele trei carti si sunt geniale, Instrumente Mortale de Cassandra Clare... Sange albastru de Melissa de la Cruz doar o carte am citit de la Melissa de la Cruz si pot spune ca e si ea geniala.
Momentan, pot sa spun ca nu am citit tot, dar de unele am auzit si am vrut sa le cumpar... Bafta :3

| Ankulytzza a răspuns:

Hey! Iti voi face o lista cu romanele mele preferate :"Anna Karenina" de Lev Tolstoi; "Marile sperante" de Dickens; "Mandrie si prejudecata" de Jane Austen; "Jane Eyre" (nu mai stiu de cine e scrisalaughing );"Dama cu camelii", "Mataniile"(superba).Cam atat imi amintesc in momentul asta. Ultimile carti, la care nu am scris autorul, le-am citit mai demult si de asta l`am uitat laughing.Dar te asigur ca toate sunt supeeerbe :-x