| obiwankenobi a întrebat:

Ce carti imi recomandati sa citesc, mie imi plac cartile fantasy.

Răspuns Câştigător
| annabountii99 a răspuns:

O tabara de cosmar
Jurnalul unui pusti (e umoristica- e super tare, nu te plictisesti si are si 6vol)
Maurice si rozatoarele lui educate (e destul de buna, o citesc chiar acum)

ce zici?big grin bafta!
FUNDA?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt destule, de ex. J.R.R.Tolkien - Stapanul inelelor, C.S. Lewis - Cronicile din Narnia, J.K.Rowling - Harry Potter, R. Zelazny - Amber, etc. Toate sunt cicluri in mai multe volume. Lectura placuta!

| Dismally a răspuns:

Cele mai bune carti fantasy ar fi : Stapanul Inelelor - J.R.R. Tolkien si Cantec de gheata si foc - George R. R. Martin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O scrisoare pierduta, sau twilightwinking

| Okami23 a răspuns:

Cronicile Wardstone de Joseph Delaney, cercul secret de LJ Smith

| Forev3rAlone a răspuns:

1- Fortele Raului Absolut
2-Luna Noua
3-Casa Noptii
4-Jurnalele Vampirilor
5-Twilight
6-Ingerul Noptii
7-Nu plange sub clar de luna
8-Damnare
9-Blestemul Focului
10-Gazda
11-Frenezia
12-Paranormal
13-Evermore
14-Fantomele ne stiu toate secretele
15-Academia Vampirilor
16-Eve
17-Fantezie

Sper sa iti placa.Eu una le-am citit pe toate si mi-au placut, dar desigur, fiecare cu parerile luiwinking

| Manyna a răspuns:

Anne Rice-Vampirul Vittorio

| adrian972 a răspuns:

Catching Fire este o carte interesanta big grin

| sypzer a răspuns:

Incearca Harry Potter. Cel putin mie imi place

| Fnnyn a răspuns (pentru sypzer):

Meriti o funda! Bravo!