| anonim_4396 a întrebat:

Heiii,am 15 ani si as vrea sa citesc cateva carti, dar nu povesti! As dori ceva mai de varsta mea! Cateva titluri? happy

Răspuns Câştigător
| MiAaa234L a răspuns:

Hei. O sa iti zic cateva carti pe care le-am citit si eu si sunt foarte faine.
"Enigma Otiliei" - George Calinescu
"Ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi"- Camil Petrescu
"Firul neintrerupt"- Ioana Petrescu
"Dubla mea viata"- Sarah Bernhardt
"Casa de sub canal"- George Simenon
"Pentru cateva cuvinte"- Nora Roberts
"Aventurile lui Sherlock Holmes" si "Memoriile lui Sherlock Holmes" - Sir Arthur ConanDoyle
"Sora cea mica"- Raymond Chandler
"Patimile inimii"- Susan Barrie
"The vampire Diaries" (toate volumele)
"Jurnalul unui pusti" si toate cartile astea.
Apare "Suge-o Ramona" de Andrei Ciobanu, dar nu e carte de scoala, zic sa o citesti pentru tine. O poti gasi si pe internet.

Lectura placuta!:*

2 răspunsuri:
| Artemisia a răspuns:

Am sa incerc sa iti spun cateva din titlurile pe care mi le amintesc si le-am citit:
Jane Eyre
Marele Gatsby
Oliver Twist
Marile Sperante
Sherlock Holmes (incearca toate cele 4 volume)
Patul lui Procust
Dama cu camelii
Adela
Adam si Eva
Zenobia
Rusoaica
Enigma Otiliei
Maitreyi
La Medeleni
Crima si Pedeapsa
Fratii Karamazov
Adolescentul
Anna Karenina
La rascruce de vanturi
Pe aripile vantului
Ah nu mai stiu..astea mi le aduc aminte cel mai bine pentru ca mi-au placut cel mai mult, sper sa iti placa si tie, lecturiada placuta! happy

| SimonaSimona01 a răspuns:

''Mara'' ''Padurea spanzuratilor'' ''Maitrey''''Ion''''Enigma Otiliei''''Baltagul''''Jocul ielelor''''Domnisioara Cristina''''Portretul lui Dorian Grey'' ''De veghe in lanul cu secara''''La tiganci'' :d Cam atat iti sugerez