| Zăppălici a întrebat:

[ F U N D I T A ] Buna TPU.As dori sa citesc cateva carti in limba engleza pentru nivelul clasei a-7a avansati. Vreau sa incep cu ceva usor, deci vreau ca voi sa imi dati cateva titluri de carti big grin.

Răspuns Câştigător
| LifeEndsWithADream a răspuns:

Nu stiu daca ar merge chiar pentru cls a 7a, dar cred ca pentru un an mai tarziu s-ar potrivi. Trebuie neaparat sa citesti cartile din seria Vampire Academy de Richelle Mead. Sunt 6 in total. Nu te speria, nu au aproape nicio legatura cu vamipiri, nu e ceva horror sau ceva de genu'. E aventura si romance. Eu le-am comandat in limba engelza de pe www.okian.ro. Limbajul este destul de simplu, nu sunt cuvinte complicate, modul nararii este de asemenea simplu dar extraordinar! Crede-ma, te vei indragosti de aceste carti, de personajele principale, mai ales Dimitri.

3 răspunsuri:
| IchigoFullbring a răspuns:

Ce spui de un manula de engleza al clasei a-7a? raised eyebrows!

| Zăppălici explică (pentru IchigoFullbring):

Vreau carti, manualul e manualwinking.

| truesensation a răspuns:

Incepe cu povestiri usoare:
Charlie and the Chocolate Factory
aici ai un site unde gasesti cateva povestioare http://www.copilul.ro/povesti/povesti-in-limba-engleza-cpv44/