| adutzu02 a întrebat:

Hey eu sunt un mare fan fan al agathei christie si cartea mea favorita e 10 negri mititei am citit si crima din orient express darnu a fost asa tare. ma intrebam daca mai stiti niste romane politiste bune sau in genul 10 negri mititei.ce carti imi recomandati?

5 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns:

Tot de Agatha Christie sau de alții?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-a placut foarte mult ''Dupa funeralii'' de Aghata Christie.

http://www.scribd.com/doc/75160022/Agatha-Christie-Dupa-Funeralii

| cornculapte a răspuns:

Poți să mai cauți alte cărți de Agatha Christie: http://ro.wikipedia.org/wiki/Agatha_Christie.

| MissJJ a răspuns:

Politiste-psihologice clasice sunt cele ale lui Edgar Allan Poe ( Pisica Neagra ). Stieg Larsson cu Trilogia Millennium (Barbati care urasc femeile; Fata care s-a jucat cu focul; Castelul din nori s-a sfaramat).
James Patterson de asemenea are niste romane foarte bune.

| xAndruWhiteX a răspuns:

Incarca si tu Urmarirea abia incepe este super tare dar este greu de gasit fiindca este o carte veche!