| Nicki18 a întrebat:

Recomandati-mi un roman de-al Agathei Christie! (p.s: fara "zece negri mititei" si "crima din orient express", le-am citit). Urgeeent!

2 răspunsuri:
| Kasia a răspuns:

"Cei cinci purcelusi"-e cea mai reusita pe care am citit-o pana acum.
apoi mi-a placut "Martorul mut"
"Moarte pe nil" si "Crima in Mesopotamia" au fost oarecum previzibile, insa nu sunt rele.
O alta carte politista, insa nu de A.C. care mi-a placut si pe care am citit-o de curand e"Cu ochii mintii" de Hakan Nesser.

| hummmer a răspuns:

Alege de aici cateva titluri, eu recomand Moarte pe nil sau Misterul trenului Albastru
http://www.raobooks.com/raobooks_autori_detalii.php?a_id=13