| wolder a întrebat:

Ce ati citit de la Agatha Christie?
Eu doar Crima din orient express si 10 negri mititei.
Ce imi recomandati sa mai citesc de la ea?

Răspuns Câştigător
| Huruse a răspuns:

Am citit destule.Dar iti recomand,, Cei 5 purcelusi",,Moarte pe Nil",,Cine l-a ucis pe Roger Ackroyd?,, Misterul crimei fara cadacru ",, Ucigasul ABC",, Crima pe terenul de golf" Oricum am citit mai multe (am mai spus ca-s obsedat de cartile ei) si ti-as sugera sa citesti mai multe.Mie mi s-a parut o scriitoare exceptionala care a scris niste carti complexe, bine puse la punct, cu personaje interesante, iar cei doi,, detectivi" prezenti in majoritatea cartilor ei (nu amundoi intr-o carte ), Hercule Poirot si Miss Jane Marple, completeaza totul.La sfarsitul cartii vei ramane masca, deoarece criminalul nu e tocmai cel la care te-ai asteptat(cel putin asa mi s-a intamplat mie, cu toate ca citind foarte multe opere de-ale ei m-am familiariat cu stilul ei si mai intuiesc cat de cat ). Plus ca si crima in sine e interesanta.Ma rog, cam atat am avut de spus. Sper ca te-am ajutat! P.S : Si Crima din Mesopotamia e destul de interesanta

| Huruse a răspuns (pentru Huruse):

Ups! *Misterul crimei fara cadavru...Greseala mea.

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Orice! Absolut orice carte a Agathei Christie merita citita.

Răspuns utilizator avertizat
| Cristina152 a răspuns:

Buna! Eu am citit Cei cinci purcelusi si O crima anuntata.Sunt faine cartile cel mai mult mi-a placut Cei cinci purcelusi ti-o recomand