| Adda3456 a întrebat:

Hey tpu.Am de prezentat o carte la scoala si nu stiu ce sa aleg..Ma puteti ajuta cu un sfat?

Răspuns Câştigător
| Euletitia a răspuns:

Buna! banuiesc ca trebuie sa prezinti o carte din literatura roman, un roman romanesc, mai exact. Ai putea sa alegi intre "Lorelei"-Ionel Teodoreanu,, "La Medeleni"- Ionel teodoreanu, "Ciresarii"- Constantin Chirita, "Elevul Dima dintr-a spatea"- Mihail Drumes, "Maitreyi"-Mircea Eliade si "Panza de painajen" -Cella Serghi. Mult succes la scoala iti doresc!

5 răspunsuri:
| FadetoBlack a răspuns:

Prezintă o carte care ţi-a plăcut în mod deosebit.

| Aberdeen a răspuns:

Sunt de parere sa inclini spre romane, nu spre povesti, basme, etc...cauta ceva deosebit care te-a impresionat cel mai mult(bineinteles un roman pe care l-ai citit deja)argumenteaza de ce anume l-ai recomanda, si o sa vezi ca totul o sa fie bine happy

sper ca te-am ajutat.SUCCES!winking

| alecsw a răspuns:

Depinde de varsta ta happy, zi-mi si poate te ajut.

| alecsw a răspuns:

Mie la varsta ta mi-a placut REM de Cartarescu, acum fiecare cu gusturile lui.