| mdm96 a întrebat:

Cum mai poti publica o carte in Romania, fara ajutorul unei edituri?

Răspuns Câştigător
| felixbbimage a răspuns:

Fara ajutorul editurii o poti doar tipari. Te duci la un centru xerox, o listezi de pe stick si o legi cu spirala. Asta e tiparire. Daca vrei publicare trebuie sa accepti ideea ca ai nevoie de profesionisti care fac corectura, tehnoredactare, creaza coperta, iti atribuie ISBN de la Biblioteca Nationala si iti promoveaza/vand cartea. Asta inseamna publicare si costa!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Faci un contract de tiparire cu o tipografie, bineinteles daca dispui de suma necesara.

| pwp a răspuns:

Fara editura nu o poti publica...

| PangeeaRogvaiv a răspuns:

Buna!
Iti faci un cont pe un site contra-cost, postezi documentul acolo si faci bani. Sau poti posta si pe platformele Lulu.com, Xlibris s.a. Dar acestea functineaza exact ca si editurile, nu te sfatuiesc sa incerci cu ele.Succes!