| AleLoveMusic a întrebat:

Hey, TPU m-am plictisit si vreau sa citesc o carte dar nu stiu ce carte, stiti vreuna mai interesanta? Dau Funda :* happywinking

7 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

Salut! Nu stiu ce ai citit pana acum, dar iti recomand "Singur pe lume"- Hector Malot, "Winnetou"-Karl May, "Moby Dick"-Herman Mellville, "Marile sperante"-Charles Dickens, "Ciresarii"-Constantin Chirita, "Toate panzele sus!"-Radu Tudoran, "Contele de Monte-Cristo", "Cei trei muschetari", "Dupa douazeci de ani", "Vicontele de Bragelone"-Alexandre Dumas, "Aventurile lui Kuckleberry Finn", "Aventurile lui Tom Sawyer"-Mark Twain, "Coliba unchiului Tom"-Harriet Beecher-Stowe, "Calatoriile lui Gulliver'-Johnthan Swift, "Robinson Crusoe"-Daniel Defoe. Lectura placuta!

| KateMiddleton a răspuns:

Trilogia Norei Roberts cheile.

| raresandrey a răspuns:

Cati ani ai? Incearca,, Main Kampf,, dar nu o gasesti decat pe net, sau daca vrei ceva istoric,, Misterele Londrei,, de Paul Feval.

| Lisa01 a răspuns:

Best sellerul de Judith McNaught Atractie periculoasa.E o carte superba.

| ForevărTughedăr69 a răspuns:

Zece negri mititei - Agatha Cristie.

| hazelnut62 a răspuns:

Poti incerca:Elevul Dima dintr-a saptea, Scrisoare de dragoste(Mihail Drumes), Pe aripile vantului, Jane Eyre.

| AleLoveMusic explică:

Am 12 ani clasa 5