| yellowcox a întrebat:

Stiti niste romane in care este vorba despre viata unei persoane? M-am plictisit si chiar as vrea sa citesc asa ceva. Dar sa fie o carte buna, care sa te aduca in mijlocul povestii. Si, daca se poate, vreau si un link cu toata cartea.!

2 răspunsuri:
| bvampeires a răspuns:

Despre viata unei persoane sunt majoritatea, adica despre viata unei persoane care se afla intr-un grup de persoane, adica apar si alte persoane. Cercul secret, jurnalele vampirilor, Damnare, Singur pe lume, etc.

| M25M a răspuns:

Incearca romanele lui Cezar Petrescu: Oras Patriarhal, Calea Victoriei, Intunecare.
Ori Idiotul de Dostoievski.
Ori Rosu si Negru de Stendhal.
http://gawrylyta.files.wordpress.com/......diotul.pdf