| MeA2003 a întrebat:

Imi poate apune cineva unde pot gasi colectia de carti "Harry Potter" de J.K.Rowling in limba romana? Volumele se numesc:
-"Harry Potter si Piatra Filosofala"
-"Harry Potter si Camera Secretelor'
-"Harry Potter si Prizonierul din Azkaban"
-"Harry Potter si Pocalul de Foc"
-"Harry Potter si Ordinul Pheonix"
-"Harry Potter si Printul Semi-Pur"
-"Harry Potter si Talismanele Mortii"
Va rog sa imi lasati si link-uri daca gasiti pe internet.
Multumesc!

8 răspunsuri:
| MeA2003 explică (pentru bursuc001):

Hei! Multumesc mult, dar mai am o ntrebare...Cum dau comanda de pe acel site?

| bursuc001 a răspuns (pentru MeA2003):

Cu plăcere :)

Din PĂCATE, văd că pe www.elefant.ro NU mai este pe stoc Harry Potter si piatra filosofala :(

Iar pe www.piticipecreier.ro NU faci comandă la ei, ci trebuie să accesezi ( pe rând ) fiecare site listat acolo şi să verifici unde mai este pe stoc...
Abia pe site-ul unde le găseşti pe stoc vei putea plasa o comandă online.

De asemenea, primul volum ( REPUBLICAT în 2015 ) îl găseşti pe mai multe site-uri!
Problema se pune cu celelalte volume care NU au fost ( încă ) republicate - ele fiind în ediţia veche şi se găsesc foarte RAR :(

O seară/noapte frumoasă!

| Andreea_Ureche_1999 a răspuns:

Din păcate cărțile din ediția editurii Egmont nu se mai găsesc, decât dacă le găseşti la cineva care le are deja. În prezent cărțile se retipăresc la editura Arthur şi anual va apărea câte un volum. Până acum a apărut doar Harry Potter şi piatra filozofală.
Dacă mai vrei să ştii ceva întreabă-mă.
Eu am un blog pe care postez recenzii şi lucruri interesante legate de cărți, dacă eşti interesată înscrie-te
http://inlumeacartii.blogspot.ro/? m=0

| MeA2003 explică (pentru Andreea_Ureche_1999):

Stiu ca editura Arthur a inceput sa le tipareasca s am inteles ca se gasesc pe internet de la o prietena.

| Andreea_Ureche_1999 a răspuns:

Poti astepta pana apare pe stoc si sa o cumperi de aici, transportul este gratuit
http://www.libris.ro/......62075.html
Sau o poti comanda de pe site-ul editurii, dar va costa cam 10 lei transportul
Aici http://www.editura-art.ro/carte/harry-potter-si-piatra-filosofala

Este simplu sa faci comanda, apesi comanda din dreptul cartii si completezi formularul de la cosul de cumparaturi
Numele tau, adresa si na... nu e greu
Eu iti recomand sa astepti sa apara pe stoc pe site-ul Libris. Ti-am dat link-ul mai sus pentru ca transportul e gratuit iar coletul il vei primi acasa prin curier. Te va suna curierul in ziua in care vine comanda
A si te poti inscrie te rog frumos pe blogul meu?
Si fundita daca vrei :)

| Andreea_Ureche_1999 a răspuns:

A si m-am uitat la ce ti-a dat bursuc001 nu mai sunt in stoc de mult