| CeFaciDiseara a întrebat:

Imi poate recomanda cineva niste carti fantasy bune pe care as putea sa le gasesc si la biblioteca? Nimic in genul Twilight va rog.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Domnisoara Christina, Nopti la Serampore, La tiganci, maestrul papusar.

| vampyremisa a răspuns:

Depinde ce iti place sa citesti... poti incerca Hunger Games, Harry Potter, Instrumente Mortale etcetera. Depinde daca iti place ideea de magie vampiri vrajitori etc sau nu. P.S. Hunger Games este geniala si meria efortul.

| CeFaciDiseara explică (pentru vampyremisa):

Imi place ideea de vrajitori, demoni si alte creaturi, iar pe moment n.as vrea sa incep o serie din mai multe carti.

| Vlad_Iuliana_1980 a răspuns:

Majoritatea cărților bune fantasy sunt serii. Pentru copii / adolescenti foarte apreciate sunt Instrumente Mortale, Oksa Pollock, Tunele, Scoala de magie Magisterium, Percy Jackson şi Olimpienii.
www.gothicfairy.ro
www.fandecor.ro