| asheehigh a întrebat:

Imi poate recomanda cineva o carte interesanta pe care o pot citi online? Am citit "De neînvins" si mi-a placut f. tare.As vrea sa citesc ceva tot din istorie, poate o viata a unui om.

Răspuns Câştigător
| PrințesaRO a răspuns:

Legendele Olimpui(o carte foarte interesanta care pe mine m-a fascinat!)
Ocolul pământului în 80 de zile(o altă carte foarte interesantă)
Milionul-Marco Polo(nu cred că e online dar e foarte frumoasă, ți-i recomand)
Fundă te rog? Sper ca te-am ajutat!

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alexandru Lapusteanul: https://ro.wikisource.org/wiki/Alexandru_L%C4%83pu%C8%99neanul

| Shammal a răspuns:

Ocolul pamantului in 80 de zile, ai putea-o gasi interesanta; autobiografia unui yoghin e o alta carte care mie mi-a placut.