| fgmijpb a întrebat:

Imi poate trimite cineva un link cu cartea Dansul Dragonilor de George R.R Martin in varianta mobi?

3 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Cărţile alea se vând la preţuri de 50 de lei, crezi c-ar fi corect să le găseşti pe net moca? Unde ar mai fi câştigul autorului? Omu' ăla o muncit degeaba?

| fgmijpb explică (pentru Teardrop):

Il respect foarte mult, nu o lua in nume de rau...da mai vreau sa economisesc bani. Si oricum, el face din placere, o zis si in interviuri.

| Teardrop a răspuns (pentru fgmijpb):

Wo...woo..stai, normal c-o face din plăcere. Nimeni nu poate scrie atât de bine şi atât de mult pentru bani. Toţi (Începând de la Tolkien până la Delaney sau Rowling) au scris din plăcere.

Doar că trebuie' să trăiască cu ceva, nu? Şi el trăieşti strict din cărţile pe care le vinde.

Du-te la o bibliotecă mai mare din judeţ, sigur le găseşti.