| Ruxz a întrebat:

Imi puteti da exemple de poezii lirice dupa care pot as putea sa fac interpretari?

4 răspunsuri:
| Aberdeen a răspuns:

Poti la fel de bine interpreta poezia lirica "Dimineata" de Magda Isanos

| marciana a răspuns:

Epigonii-M.Eminescu
In miezul iernii-Vasile Alecsandri

| Alexandra1807 a răspuns:

Cresc amintirile de Lucian blaga lacul dorinţa craiasa din poveşti de Mihai Eminescu gramatică de ana blandiana izvorul nopţii dorul vara eva de lucian blaga emoţie de toamnă laudă omului de nichita stănescu grai valah vasile voiculescu

| Deea_Andreea_1995_HIf9 a răspuns:

,,O furnica " de Tudor Arghezii,,, Iarna" de George Topirceanu. sper ca ti-am putut fi de ajutor! 1 o sa primesc Funda? happy