Întrebare recomandată | curiozitati a întrebat:

In romanul "Shogun" apar informatii despre samuraii japonezi care par prea exagerate. De exemplu, daca acestor oameni le venea o nevoie(mica sau mare) pe strada, nu era nici o rusine/problema sa se opreasca si sa-si faca nevoia pe loc de fata cu ceilalti. Celorlalti nu li se parea nimic anormal si nimeni nu se rusina. Astfel de lucruri sunt adevarate? Chiar asa se intampla pe atunci?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! În general, popoarele asiatice au altă viziune despre necesitățile naturale omenești decât europenii.

| BuGz a răspuns:

Da se stie!
Foarte multe filme sunt pe acesta tema big grin