| ZeePinkStar a întrebat:

Mai aveti timp sa cititi? Si daca da, ce mai cititi?happy

11 răspunsuri:
| oprescudorin11 a răspuns:

De citit cam am citit ce ma interesa, mai recitesc, mai rasfoiesc noutati.

| ZeePinkStar explică (pentru oprescudorin11):

Esti prima persoana pe care o "aud" zicand ca a citit tot ce-l interesa happy

| FadetoBlack a răspuns:

Citesc tot ce îmi e oferit, şi recomandat. Când apuc, ziua, la şcoală, seară, oricând îmi fac puţin timp.

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Citesc oricând apuc.
La şcoală, în pauze, pe drum, acasă, oriunde.
Momentan citesc "Crimă şi pedeapsă" de Dostoievski.
Numai bine!

| ZeePinkStar explică (pentru MadRaven):

Eh asta suna bine happy Cand termini carte, sa revii te rog cu o descriere intr-un cuvant happy

| Vans a răspuns:

Citesc ce cărţi prind, până să-mi cumpăr ce mă interesează.
De obicei citesc seara, sau când nu am teme de făcut.O să am şi la istorie, deci va trebui să văd cum fac să-mi găsesc timp şi pentru cărţile pe care le prefer.

| Aberdeen a răspuns:

Timp nu pot spune ca am din belsug, dar asa cum intru cateva minute pe zi pe TPU, tot atatea(poate chiar mai multe) am timp sa si citesc.
Momentan am inceput cartea "Europolis" de Jean Bart.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, daca nu altfel, imi fac timp seara inainte de culcare. Citesc citeva pagini. Domeniile mele preferate: carti de calatorii, SF, istorii neelucidate.

| Euletitia a răspuns:

Buna! Lectura este pasiunea mea si incerc sa-mi fac mereu timp pentru a "devora' o carte buna. Ultima carte citita a fost "Invierea''-Lev Tolstoi. Momentan, citesc "Contele de Monte-Cristo" al lui Alexandre Dumas. Am terminat deja primul volum si pot spune ca e un roman superb, care te captiveaza si il recomand tutror pasionatilor de literatura. Numai bine!

| thalyslly a răspuns:

Timp iti faci daca vrei
citesc g.g.marquez

| Generalul a răspuns:

Cu siguranta am mai putin timp acum ca anii trecuti, dar mai reusesc sa mai termin o carte-doua pe luna, in principal SF-uri, carti de popularizare stiintifica sau de razboi. Ultima carte citita a fost "Sange pe Nistru".