| Michaela89 a întrebat:

"Marele singuratic",scris de Marin Preda, este un roman de dragoste? Dar "Creanga de aur" de Mihail Sadoveanu? Nu știu ce sa citesc mai întâi și as prefera ceva,măcar putin de dragoste, nu în totalitate. laughing. Mulțumesc.

12 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Did I ever tell you the definition of insanity?

| Michaela89 explică (pentru Seby90):

laughing Mda. Vaas ♥

| Seby90 a răspuns (pentru Michaela89):

Iubesc personajul, e favoritul meu. happy A facut si filmul the orphan

| Michaela89 explică (pentru Seby90):

Cool happy si eu. Cati ani ai?

| Seby90 a răspuns (pentru Michaela89):

24 sir! Ai vazut trailerul de la e3 despre far cry 4? Nu ma astept sa se ridice la performanta lui far cry 3, dar. you know, at least half of it would be damn awesome.

| Michaela89 explică (pentru Seby90):

Daaa..Pare destul de interesant, grafica e draguta, dar daca nu e Vaas. sad Btw, You seem cool.

| Seby90 a răspuns (pentru Michaela89):

Aparentele inseala... asa mi s-a zis sad

| Michaela89 explică (pentru Seby90):

Adevarat,insa,nu intotdeauna.

| Seby90 a răspuns (pentru Michaela89):

Poate! Problema e ca incep sa iti fac spam in thread si mai sunt stafiditi carora le pasa si mai dau report, plus ca poate cineva chiar ti-o raspunde, daca vrei continuam pe privat happy.

| D0A1V2i3d7 a răspuns:

Sincer, nu am citit aceste carti dar iti recomand "ultima noapte de dragoste, intaia noapte de razboi"Este interesanta, de dragoste da si istorie.Doamnisoara Christina(Mircea Eliade) este o alta carte putin de groaza dar are si dragoste.Eu zic sa incerci sa o citesti.:*Este GENIALA!

| Viiic a răspuns:

Încearcă "Cele două Diane" de Alexandre Dumas, dacă nu ai făcut-o deja. Extraordinară carte.

| RadacheValentina a răspuns:

Buna!
Incearca Imparateasa Orhidee de Anchee Min, e o carte extraordinara!
happy