| CoquineNoire a întrebat:

Merita citita cartea Amintiri despre viitor de Erich Von Daniken? Sau e plina de aberatii scrise de unul sub influenta drogurilor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita citita. Nu sint aberatii. El pune intrebari rationale plecind de la niste descoperiri arheologice inexplicabile pentru noi astia care ne credem evoluati. Poate uneori face presupuneri aparent hazardate, cam asa cum fac cei care incearca sa mute statuile din insula Pastelui cu funiile. Citeste-o cu mintea deschisa si nu sub influenta drogurilor.

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

E o carte care merita citita, chiar asa controversata cum e.

| corolav a răspuns:

Cartea este excepţională.

| suffarstar a răspuns:

De obicei nemtii scriu carti psihoogice bune.Eu am citit ceva de E.T. A. Hoffaman si mi-a placut.Cauta si tu sa o citesti on -line si vezi daca iti place, dar, repet, nemtii scriu carti bune, mai putin Karl May(mie nu-mi place stilul lui)

| claudiu9 a răspuns:

Cititul dauneaza grav sanatatii

| CoquineNoire explică (pentru claudiu9):

Dar cine a zis ca vreau sa fiu perfect sanatoasa?

baaaa, care dreacu mi-a mutat intrebarea aici cand eu am pus-o la literatura?!