| AvalohAlyn a întrebat:

Ce parere aveti de teoriile prezentate in cartea "Amintiri din viitor" de Erich Von Daniken dar si din seria de filme Ancient Aliens?
(sa raspunda doar cei ce au citit respectiv vizionat aceste subiecte.
PS:E vorba despre civilizatiile extraterestre si extraterestrii antici.

Răspuns Câştigător
| aabaaab3278 a răspuns:

Salut, dupa cum ti-am spus, am citit cartea si am si vizionat acele documentare Ancient Aliens.
Dupa parerea mea, cartea "Amintiri despre viitor" are un strop de SF in ea, dar in mare parte este legata de stiinta si extraterestri. Daca ai citit-o, intr-un capitol spune ca s-a descoperit o piramida antica care avea calendarul pana in anul 2012 si continea date despre rotatia planetei Venus, in cifre exacte. Cum puteau oare oamenii de atunci sa calculeze asemenea lucruri? asta nu imi pot explica. Inca un lucru care nu este scris in cartea aceea, este legat de religia indienilor din tribul hopi, care spune ca la sfarsitul lumii pe cer va veni o stea uriasa si ii va lua pe cei drepti si ii va duce catre stele. Steaua asta de care ti-am spus s-ar putea sa fie, de fapt, o nava spatiala, asta au constatat cei care au fost si au discutat cu acei indieni.
Dupa cum ti-am spus, atat cartea cat si serialul mi se par plauzibile. Am vazut ca esti intereat de acest subiect, iti dau un link cu o carte tot pe aceasta tema: http://www.emag.ro/......EK2BW0BBM/
Merita sa o citesti, este interesanta!

| AvalohAlyn explică (pentru aabaaab3278):

Cartea se gaseste si online, in pdf?

| aabaaab3278 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Uite-o: http://www.scribd.com/......Kasten-PDF
Citeste-o cu atentie, este chiar interesanta!

| AvalohAlyn explică (pentru aabaaab3278):

Merci.O sa o citesc si pe aceasta.Asa si pare, interesanta.

| aabaaab3278 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Vezi ca la pagina 321, daca stii engleza, este un document al armatei SUA cu privire la extraterestri.

8 răspunsuri:
| Crainstorm20 a răspuns:

Salu LenTao. In momentul de fata reiese ca mai esti singurul/singura persoana care a citi aceea carte, dar ai si vizionat niste filme de care n-am auzit(daca ziceai de filmele cele mai bune altfel stiam). Vreau sa-ti acord un sincer Felicitari! :-)

| AvalohAlyn explică (pentru Crainstorm20):

Pai daca tu te uiti numai la Vacanta Mare si la telenovele ce sa-ti faclaughing Glumeam.

| Crainstorm20 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

LenTao vrei sa auzi o stire :-)

| 122324354453465 a răspuns:

Sincer, " teoria anunnaki" mi se pare cea mai credibila ipoteza cu privire la originea umanității.