| sksjsnnsns a întrebat:

Mi-ati putea recomanda o carte care este plina de SF, poveste de dragoste frumoasa, actiune, aventura... Si sa nu fi iesit vreun film dupa ea.

8 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Felix J.Palma-Harta cerului
Lectura placuta orice carte o sa alegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jumper, Reflex - Steven Gould

| Oxymorone a răspuns:

Citeste Taina Sfinxului de pe Marte.

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiGelato a răspuns:

Castelul din Carpati de Jules Verne, un romantism aparte.

20.000 de leghe sub mari, tot de Jules Verne, lipseste romantismul, dar e superba pe partea de sf si aventura.

| Fbk_Viorel_1994 a răspuns:

Uite aici o lista cu cele mai cumparate carti sf sper sa te ajute http://bit.ly/1ImPTrT

| raluca8 a răspuns:

Poti incerca cartea Vraciul... sunt mai multe volume si nu cred ca a iesit un film dupa ea. Este o carte de aventura si fantezie.