| mateisitudor a întrebat:

Nu cred ca sunt puternic emotional deloc... prietena mea nu a mai răspuns câteva ore la mesaje si mi-am făcut multe scenarii in cap, cum ca nu mai mai place, ca are pe altcineva si tot asa..si intrasem intr-o stare de depresie, de tristețe. Cand a răspuns la mesaj si motivul pentru care nu răspunsese era clar...mi-am revenit instant la starea de fericire pe care o aveam. Ce sfaturi dati? Stiti carti care m-ar putea ajuta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Viața mea aici și acum (Gestalt terapia, drumul vieții)" de Andre Moreau și "Terapia prin râs" de Lenny Ravich.

15 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De credit

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pfoai, in loc sa te bucuri ca scorpia nu te mai baga in seama... eu de ar disparea nevasta-mea as incepe sa pregatesc petrecerea si singurele griji pe care mi le-as face ar fi ca s-ar putea totusi sa se intoarca. P.S. Inca nu e scorpie? No problem, mai devreme sau mai tirziu o sa se transforme ea.

| RKBlue a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Atunci de ce nu divortezi?
Sau ti-e frica ca te va urmari peste tot...

| troleibuz a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sotia ta nu are treaba? Sta lipita de messenger tot timpul pentru tine? Deprimant.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RKBlue):

Stii de ce mi-e frica? De (in)justitia statului roman care chit ca e nebuna si nu are serviciu, o sa ii lase copilul ei. Mai bine mai inghit in sec citiva ani decat sa o las pe fiica-mea pe mina schizofrenicei...

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru troleibuz):

Am zis eu ceva de vreun messenger?

| troleibuz a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

''Prietena mea nu a mai raspuns la mesaje cateva ore''.
Tu ''eu de ar disparea nevasta-mea as incepe sa pregatesc petrecerea''.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru troleibuz):

De ar disparea de acasa, nu de pe messenger. Nu vorbesc cu ea pe messenger decat din an in paste...

| RKBlue a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Inteleg.
Atunci succes!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru RKBlue):

Daca nu o iau razna si nu devin criminal pana atunci, o sa fie succes.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa ne spui motivul clar pentru care nu raspunsese? Ce scuza ti-a bagat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fi cool, face figuri? Da-o dreacu. Ignora pe-astia toxici si du-te la sala, ca unii vor sari la bataie daca nu faci ce zic ei si ii mai si ignori (am patit)

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai degraba e el toxic decat ea.

| troleibuz a răspuns:

Paranoia... Daca nu ai incredere in ea, desparte-te. Nu are rost sa ii faci viata grea.

| morfeo a răspuns:

Sfatul meu este sa fii mai indiferent, daca tu intri in depresie doar din scenariile tale, pai daca chiar se vor intampla vreodata ce-ai sa faci atunci?