| Muclees a întrebat:

Pana la urma care este enigma Otiliei?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

E vorba despre misterul feminin care este in jurul fiecarei femei,, e de fapt chestia ca barbatii nu au cum intelege femeia, nu o poti cunoaste.

| sabin89 a răspuns (pentru Drimmero):

Cu mentiunea ca nu se poate generaliza. Din cate cunosc eu, tatal meu o cunoaste bine pe mama mea; si reciproc. Acum, se poate si sa gresesc happy

| Drimmero a răspuns (pentru sabin89):

Era doar parerea mea asupra cartii, asupra Otiliei mai exact,, nu generalizam conform realitatii, nu stiu daca te-ai prins/

| sabin89 a răspuns (pentru Drimmero):

happy Ma prinsesem de la inceput. Am vrut doar sa fac si eu o mentiune, cum ca sunt si femei care pot fi cunoscute (nu sunt enigmatice). Nu a fost o critica.

| Drimmero a răspuns (pentru sabin89):

Asta a fost de moment, probabil ai crezut ca generalizez cum o face majoritatea cand vine vorba de definitia femeii.

6 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Otilia avea un aer enigmatic, care ii sedea bine si care te facea sa crezi ca are o enigma. Dar ce enigma sa aiba cand ea se marita cu un sugar-daddy senil care o duce la Paris.

| Kingsley a răspuns:

Un roman.