| AnutaAna0213243 a întrebat:

Puteti sa-mi recomandati si mie o carte pe care as putea sa o citesc? O carte de clasa a 5-a.

5 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

"La Medeleni" (Ionel Teodoreanu)
"Elevul Dima dintr-a saptea " (Mihail Drumeș)

| aliceinchains a răspuns:

Orice carte scrisă de Agatha Christie, sunt interesante, nu sunt grele ca limbaj, eu printr-a șasea ori a șaptea am citit prima carte scrisă de ea și încă revin din când în când la ea, parcă mi se face dor happy am citit vreo 20 de-ale ei până acum și mai urmează, sunt destul de multe.
Also, citește și Heidi sau Alice în țara Minunilor și Alice în țara Oglinzilor, eu asta îmi amintesc că le-am citit printre primele și chiar m-au făcut să citesc mai mult apoi. Succes!

| Aberdeen a răspuns:

„Cireșarii" de Constantin Chiriță. happy Atât de frumoasă poate să fie cartea asta!

| MeForeverAlone a răspuns:

Aventurile lui Tom Sawer, de Mark Twain.

| ʎpooɯ a răspuns:

Cei trei muscetari, Dupa 20 de ani, Singur pe lume.