| 夢想家兩次 a întrebat:

Recomandati-mi si mie niste serii de carti cu vrajitoarea sau ceva de genu'.

5 răspunsuri:
| droid96 a răspuns:

In primul rand Harry Potter. Sunt fantastice! big grin
Seria Eu sunt numarul patru. Nu e cu Vrajitori, ci cu Mostenitori lorieni.
Am auzit si de cartea (cartile) Oksa Pollok, cica sunt asemanatoare cu Harry Potter, da nu stiu, inca nu le-am citit.
Bafta!

| 夢想家兩次 explică (pentru droid96):

Oksa Pollok am citit-o si eu, dar m-am oprit la volulul 4 pentru ca era ataaaaaaaaat de plictisitoooooooooooareeee.

| Raggy a răspuns:

Cu vrajitoare?
-Cronicile Wardstone. au aparut 9 volume in Romania, si in momentul asta se scrie ultimul, adica 13. e o serie FOARTE interesanta, despre un ucenic de vraci care intalneste o multime de vrajitoare, creaturi, etc. unul dintre personajele principale, Alice, este o vrajitoare.merita citita.

| pufipuf a răspuns:

Cronicile castelarilor - kami garcia ( a 16 a luna ) - e genialaaa
Fascinatie -melissa marr -la fel ( desi e cu zane, nu e de copii mici, merita citita )

| Tory92 a răspuns:

Hei! Cred ca stii si tu de seria de carti Harry Potter, nu sunt chiar cu vrajitoare, dar e asemanator (magicien, vraji, etc.)Sunt niste carti extraordinare si chiar merita citite