| anonim_4396 a întrebat:

Recomandati-mi va rog o carte foarte interesanta! Gen aventuri sau drama.

10 răspunsuri:
| Pricked a răspuns:

Seria A Song of Ice and Fire.

| Cameliapantiru a răspuns:

Buna! Iti recomand "Moby Dick"-Herman Melville sau "Winnetou'-Karl May.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Seria Sherlock Holmes de Arthur Connan Doyle.

| horansgang a răspuns:

3 săptămâni în balon - aventuri.

invitaţie la vals - romanstism-dramă

| Number27 a răspuns:

Cismigiu & Compani sau Ciresariiwinking

| Ghiurca_Angelin_1994 a răspuns:

Aventurile lui tom sawyer

| Iepurash95 a răspuns:

O carte frt interesanta am citit de Herbert Weells,, Omul invizibil" e ceva interesant si mereu vrei sa afli mai repede ce va urma.Eu tot iti recomand aventurile lui tom sawyer, a lui Huckleberry Finn si Tom sawyer in strainatate sunt incintata de aceaste carti.

| paininmysoul a răspuns:

Niște cărți mega geniale de aventură sunt:
-Tom Swayer
-Moby Dick
-Singur pe lume
-Aventurile lui Huckleberry Finn
-În căutarea timpului pierdut.
Dramă.
Roșu și negru
Paradisul Femeilor
Crimă și pedeapsă
Cosette
Invitație la vals.

Fundă*

| bull25 a răspuns:

O carte de aventuri foarte frumoasa este "Alexandru cel Mare".mie mi-a placut foarte mult..si drama ai putea incerca "mandrie si prejudecata" sau "marele singuratic" de marin preda