| Kasia a întrebat:

Imi recomandati o carte politista interesanta?

Răspuns Câştigător
| purplestar9494 a răspuns:

Orice este scris de Agatha Christie merita citit nu o vei putea lasa din mana, incearca si Dan Brown:Codul lui Da Vinci, Simbolul pierdut, Ingeri si demoni, Aventurile lui Sherlock Holmes de Arthur Conan Doyle si Rodica Ojog Brasoveanu a scris multe carti interesante mi-a placut foarte mult 320 de pisici negre si enigma la mansarda

6 răspunsuri:
| hey97 a răspuns:

Cele mai bune carti politiste sunt scrise de Agatha Christie.Incearca:Cadravul din biblioteca sau Vanatoarea de crime. FUNDA:*happy

| iuliaa27 a răspuns (pentru hey97):

Sau Crima din Orient Express, Zece negri mititei, Cei 5 purcelusi.

| Kasia explică (pentru iuliaa27):

Am citit Cei cinci purcelusi si mi-a placut mult.am pus deja ochii pe Zece negrii mititei si cred ca o voi citi curand.Mersi.:*

| iuliaa27 a răspuns:

Mai incearca si Rodica Ojog Brasoveanu-Cianura pentru un suras sau Al cincilea ceas. Bafta!:*:*

| 7MBiancaM7 a răspuns:

Incearca asta de Michael Cox : SENSUL NOPTII, sper sa-ti placa! Sau: Maigret de Georges Simenon, e foarte interesanta! Si daca vrei sa alegi mai multe, intra aici http://www.cartidecitit.ro/Carti-Politiste.
Sper ca ti-am fost de ajutor!